Beyonce se află în fruntea listei celor mai bine plătite vedete tinere

Anonim
Image
Image

Cât câștigă astăzi vedetele tinere? Destul. Atât de mult încât este corect să-i invidiezi pe veteranii cinstiți ai spectacolului. Luați, de exemplu, Beyonce Knowles: fata nu are încă treizeci de ani și câștigă mai mult decât celebrul actor Harrison Ford, în vârstă de 67 de ani. Conform ratingului revistei „The Wealthiest Stars Under 30”, cântăreața a câștigat 87 de milioane de dolari într-un an, asigurându-și astfel binemeritata poziție de conducere.

Vedeta R&B în vârstă de 27 de ani nu stă cu siguranță pe brațe. De-a lungul unui an, Beyonce a reușit nu numai să înregistreze un nou album și să plece într-un turneu, ci și să acționeze în filme, precum și să câștige bani din publicitate pentru produse cosmetice L'Oreal și gigantul jocurilor pe computer Nintendo.

Pe locul doi se află pilotul de Formula 1 Kimi Raikkonen. Tânărul a câștigat de aproape două ori mai puțin decât Beyonce - 45 de milioane. Urmează jucătorul de baschet James LeBron, cu venituri de 40 de milioane de dolari.

De asemenea, în clasament sunt incluși frații Nick, Joe și Kevin Jonas, care se află în Jonas Brothers, actorul principal al potterianului Daniel Radcliffe, actrița Miley Cyrus și cel mai bine plătit model din lume Gisele Bundchen, ale cărui câștiguri în ultimul an, după cum știți, s-au ridicat la 25 de milioane de dolari …

Se pare că starul pop Britney Spears nu are nimic de negat în acest an. Cântăreața, care a fost recent acuzată de cheltuieli excesive de către tabloide, a reușit să câștige 35 de milioane, ceea ce, fără îndoială, i-a întărit bine poziția financiară.

Jucătoarea rusă de tenis Maria Șarapova în clasamentul tânărului și de succes a ocupat locul 11 cu 22 de milioane. În ultima versiune a ratingului, rusoaica a ocupat locul șapte, dar după aceea nu a mai mers în instanță aproape un an. După cum notează ziarul, locul scăzut se datorează accidentării, dar sportivul a fost susținut de sponsori celebri precum Nike, Prince, Canon, Tiffany și Tag Heuer. De asemenea, destul de recent, rusoaica a semnat un contract cu Clear, care îi oferă încă 2,5 milioane de dolari.